Kral Fm Logo
496 dinlenme
Favorilerime Ekle
Hata Bildir
Damar Türk Fm İmbat Fm Aşk Fm Baba Radyo Radyo 2000
 • Radyo Hakkında
 • Yorumlar
 • Paylaş
 • Sitene Ekle
 • Kral Fm Logo
  Radyo Adı: Kral Fm
  Kategori: ARABESK
  Ülke: Türkiye
  İstatistik: 496 dinleme, 0 yorum

  Türkiye'nin en çok dinlenen radyosu Kral FM, 1992'de yayın hayatına başladı ve 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçti.

  Türk etnik müziğini ve bu türün alt kırılımlarını baz alan radyonun yayın akışında ağırlıklı olarak Arabesk - Fantezi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği'nin geçmişten günümüze en iyi örneklerine yer veriliyor. Dinleyici kitlesinin çeşitliliği sebebiyle radyoda bu üç ana müzik kategorisine ek olarak Türk Özgün Müziği, Türkçe Nostalji ve Türkçe Popüler Müziği türlerinden de örnekler bulmak mümkün.

  Türkiye genelinde radyo dinlenirliğinin ölçümlenmesi ve raporlanmasını yapan tek resmi radyo araştırmasını yürüten Ipsos KMG Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin sonuçlarına göre Kral FM sadece adetsel olarak geniş bir kitleye hitap etmekle kalmayıp, Türkiye'de tüm sosyo-ekonomik gruplarda ve tüm radyolar arasında “en fazla dinlenen birinci radyo istasyonu” olma unvanını uzun süredir koruyor.

  Kral FM, Doğuş Yayın Grubu'na katılışının ardından teknik altyapısını daha da güçlendirmiş, evrensel standarlarda yayın yapmaya başlamıştır. Türkiye çapındaki 41 ildeki vericisi ile tüm Türkiye'de havadan yayın yapmakta, aynı zamanda internet, İpad, İphone ve uydudan da dinlenebiliyor.

 • Adınız Soyadınız
  E-Posta Adresiniz
  Yorumunuz

  Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

 • Yayın Türü:
  Çerçeve Genişliği:
  Çerçeve Yüksekliği:
  Bu kanalı sitene ekleyebilmek için aşağıda ki kodu kopyala.
Hata Bildir
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yaşadığınız sorunu kısaca yazınız
Kanal Kral Fm